Smalkais stils

Smalkais stils – Latvijā iemīļota BBC leģenda

Smalkais stils ir situāciju komēdiju seriāls no Lielbritānijas, kas BBC One kanālā pārraidīts 1990.-1995. g.,  filmēts 5 sezonās, 44 sērijās. Smalkais stils angliski ir pieejams DVD, lai nezustu no sabiedrības redzesloka. Un ņemot vērā milzīgo piekrišanu arī ārpus Lielbritānijas robežām gan tādās lielvalstīs kā ASV, Kanādā, Austrālijā, Dānijā, Somijā, Zviedrijā, Beļģijā un Nīderlandē, gan arī mazajās valstīs, tostarp Latvijā, Smalkais stils online ir skatāms arī dažādās valodās, savukārt Smalkais stils Youtube ir atrodams tikai angļu valodā. Iepazīsties tuvāk ar seriāla varoņiem raksta turpinājumā!

Stāsta varoņi un to radniecība

Seriāls Smalkais stils parāda ikdienas dzīvi un dažādas komiskas situācijas, kurās tiek iesaistīti vairāki no astoņiem seriāla galvenajiem tēliem.

Hiacinte Burkā (Burka)

Galvenā varone, ekscentriska un snobiska strādnieku klases pārstāve, kuras pamatmērķis dzīvē ir atstāt iespaidu uz cilvēkiem, konkrēti, uz augstākās klases pārstāvjiem, liekot tiem noprast, ka viņa arī ir augstas sociālās klases pārstāve par spīti viņas patiesajam sociālajam stāvoklim. Tiesa, to visu laiku apdraud viņas “zemās klases” radi. Uzstāj, lai tiktu saukta par Burkā nevis Burku.

Ričards Burka

Hiacintes pastāvīgi cietošais vīrs, kam nākas izbaudīt uz savas ādas visas Hiacintes izdarības. Mierīgs, izturīgs un atslābis varonis, kuru sociālā tēla saglabāšana uztrauc minimāli un apmierina esošais – strādnieku klases – statuss. Tomēr viņam ir divas bailes – augstums un tas, ka Hiacinte iztērēs pārlieku daudz naudas nejēdzīgās lietās. Savu uzvārdu izrunā kā “Burka”.

Deizija Valtone

Hiacintes māsa, otrā jaunākā (uzreiz aiz Hiacintes). Priecīgs, dzīvīgs tēls, kas dzīvo ar savu “lupatu” vīru Onslavu, savu nogribējušos jaunāko māsu Rozi un viņu veco tēvu. Hiacintes zemās klases radi, no kā viņa kaunas.

Onslavs

Hiacintes māsasvīrs – tetovēts, alu triecošs, apātisks bezdarbnieks, ko Hiacinte neprātīgi nicina. Slinks guļava, kas sava noplukušā un netīrīgā ģērbšanās stila un attieksmes pret dzīvi katastrofāli apdraud Hiacintes sociālo prestižu.

Roze

Hiacintes jaunākā, iekāres pilnā māsa, kas ir kā traka uz vīriešiem un vulgāriem apģērbiem. Vēl viens ģimenes loceklis, kas apdraud Hiacintes sociālo prestižu, īpaši, kad pie apvāršņa parādās Emets un vikārs. Reizēm Roze savu uzmanību izrāda arī Hiacintes vīram Ričardam, bet Hiacinte to ātri aptur.

Elizabete (Liza) Vardena

Hiacintes draudzīgā, tolerantā kaimiņiene, kas dzīvo kopā ar brāli Emetu. Hiacinte viņu sauc pilnajā vārdā, kamēr visi pārējie – par Lizu. Bieži tiek aicināta uz tēju pie Burkām, no uzaicinājumiem baidās, bet nespēj atteikt.

Emets Vardens

Sākotnēji Burku uzskatīts par Lizas mīļāko, vēlāk atklājās, ka nepatīkamas šķiršanās rezultātā ir zaudējis savu māju, pārvācies dzīvot pie māsas.

Vikārs Maikls

Jauns un pievilcīgs tuvējās baznīcas, ko Burku ģimene apmeklē, vikārs. Tā pat kā visi pārējie baidās no Hiacintes un maksimāli izvairās, reizēm neveiksmīgi. Regulāri aizmirst, ka Hiacinte savu uzvārdu grib dzirdēt kā Burkā.

Smalkais stils ir skatāms arī šodien

Ņemot vērā skatītāju mīlestību, Smalkais stils online latviski ir pieejams bez maksas! Turklāt visas tā sezonas:

  • Smalkais stils 1 sezona šeit;
  • Smalkais stils 2 sezona šeit;
  • Smalkais stils 3 sezona šeit;
  • Smalkais stils 4 sezona šeit;
  • Smalkais stils 5 sezona šeit.

Sameklē savu gardāko tēju, kādu elegantu cepumu un meties piedzīvojumos kopā ar Hiacinti!