Kā iekārtot savu darba istabu

Kā iekārtot savu darba istabu

Strādājot mēs pavadām daudz laika, ievērojamu dienas daļu, tāpēc ir svarīgi parūpēties par labi iekārtotu darba vidi. Ja strādāšana notiek lielākoties no mājām, tad ir nepieciešams iekārtot savu darba istabu tā, lai tā iedvesmo būt produktīvam.

Katram labs darba istabas iekārtojums nozīmēs ko citu – bēšāk vai krāsaināk, modernāk vai klasiskāk utt. Un tomēr ir daži vispārējie nosacījumi, ko ir vērts paturēt prātā.

Šajā rakstā palīdzēsim saprast, kā iekārtot savu darba istabu, lai tajā gribētos pavadīt daudz laika un kļūt produktīvam strādājot.

Liec funkcionalitāti pirmajā vietā

Kā iekārtot savu darba istabu

Pārdomas par to, kā iekārtot savu darba istabu, var būt mulsinošas. Laimīgā kārtā pirmais solis ir visai vienkāršs – domā par to, kā tev patīk strādāt.

Iekārtojot telpas, mēs bieži vien domājam par to, kā tās izskatīsies. Un, lai arī ir svarīgi iekārtot savu ofisu jeb darba istabu tā, kā pašam patīk, funkcionalitāte ir pirmajā vietā. Lai izdotos labi un produktīvi strādā katru dienu, iekārtojumam ir jābūt ērtam un pārdomātam. 

Par to, kas ir ērts un funkcionāls priekš tevis, zini vienīgi tu pats. Jautājumi, uz kuriem ir vērts atbildēt, ir šādi – kā man patīk strādāt, kas man novērš uzmanību, kad es jūtu vislielāko produktivitāti utt.

Parūpējies par piemērotu uzglabāšanas vietu

ofisa telpa uzglabāšana

Vairums profesiju pieprasa piekļusi pie kādiem gadžetiem un priekšmetiem – printeri, kopētāji, dokumenti, pildspalvas utt. Tam visam vajag salīdzinoši daudz vietas, taču visticamāk šie nav pirmās nepieciešamības objekti, ko tu izmanto katru dienu. Tāpēc ir svarīgi padomāt par praktisku uzglabāšanas metodi.

Priekšmetus, kas tiek izmantoti katru dienu, novieto redzamās un viegli pieejamās vietās. Savukārt tos priekšmetus, kas jāizmanto reti, droši noslēp atvilktnēs, skapjos u.c. 

Neviens nevar pastrādāt nekārtīgā un pārpildītā ofisa telpā – tas viss tikai un vienīgi novērš uzmanību. Izvēlies lieki netērēt savu brīvo telpu ar nevajadzīgiem priekšmetiem.

Labs padoms ir izmantot savu brīvo telpas vietu ne tikai horizontāli, bet gan vertikāli. Izvēloties skapi līdz pat griestiem, tas sniedz daudz uzglabāšanas iespējas, joprojām saglabājot elegantu skatu.

Ļauj telpā ienākt dabīgai gaismai

darba istabas gaisma

Apgaismojums bieži vien ir tas, kas nosaka darba efektivitāti. Veids, kā arī darba laikā tikt savienotam ar ārpusi, ir pietiekama dabīgā gaisma telpā. 

Dabīgais apgaismojums liek telpai izskatīties lielākai, kas ir mazai ofisa telpai liela priekšrocība. Galvenais, no kā iesakām izvairīties, ir gaismas atspulgs ekrānos. Iekārtojot ofisa telpu, ir svarīgi parūpēties par to, lai visu darba laikā izmantojamo ekrānu novietojums būtu ērti lietojams arī dabīgās gaismas laikā. 

Vienkāršākais risinājums ir žalūzijas vai aizkari, taču piedāvājumā ir arī dažādas logu uzlīmes, kas ļauj telpā ienākt dabīgajai gaismai pareizajā daudzumā. 

Strādā krāsainā vidē

Kā iekārtot savu darba istabu

Izvēlies krāsas, kas tev pašam patīk, nevis kas šobrīd ir modē. 

Domājot par to, kā iekārtot savu darba istabu, ir svarīgi domāt par savu labsajūtu. Bieži vien strādāšana no mājām jau ir pietiekoši nogurdinoša un vienmērīga. Tāpēc krāsaināka darba vide varētu bū lielisks veids, kā piešķirt telpai dzīvīgumu un pašam kļūt priecīgākam.

Gaišākas krāsas parasti liek telpai izskatīties lielākai un plašākai, kas īpaši labi noder mazākās telpās. Taču tas nebūt nenozīmē, ka nevar izvēlēties arī tumšas krāsas. Tad var strādāt uz gaišākiem aksecntiem. Jau atkal – galvenais, lai tev patīk un atbilst tavai gaumei!

Moderns telpu iekārtojuma veids ir sienas uzlīmes. Tās ir pavisam ērti uzliekamas un noņemamas, līdz ar to ar tām var forši eksperimentēt. Apskati variantus saitēs Flower wall decals un Educational wall decals, ja ir nepieciešams ofisa telpā iekārtot arī bērnu stūrīti.

Izvēlies dekorācijas, kas tevi iedvesmo

kanvas motivējošas ofisā

Iekārtojot darba telpu, ir jāatrod līdzsvars starp profesionalitāti un savu radošo garu. Mūsdienu ofisiem nav jābūt ar baltām sienām un tumšiem galdiem. Tas var būt teju jebkas pa visu. Izvēlies savai darba istabai piešķirt dzīvīgumu ne tikai ar krāsām, bet arī ar interesantām dekorācijām.

Piemēram, izveido pats savu galerijas sienu no attēliem, kanvām un gleznām, kas tevi iedvesmo. Laba izvēle ir foto kanva, uz kuras vari uzdrukāt jebkuru sev mīļu attēlu – kanva liks tam izskatīties kā skaistai gleznai pie sienas. 

Ja vēlies savu darba istabu iekārtot ar ko ne tik personisku, tad ofisa vidē labi iederēs motivējoša kanva. Ir svarīgi, lai darba vide ne tikai prasa rezultātu, bet procesā arī iedvesmo un sniedz jaunas idejas. Iedvesmojošas un motivējošas kanvas ir mūsdienīgs dekorāciju veids, ko ienest ofisā.

Neaizmirsti par telpaugiem

telpaugi ofisā

Ienes savā darba istabā dzīvību, lai tu vēlētos tur palikt ilgāk. Telpaugi ir lielisks veids, kā izdekorēt savu telpu, piešķirt tai patīkamu atmosfēru un svaigu izskatu.

Telpaugiem ir lieliskas spējas piešķirt telpai arī miera sajūtu. Tie strādā kā balansa jeb līdzsvara radēji, kā arī tie, protams, izskatās skaisti. Tiem, kam nesanāk ilgstoši rūpēties par augiem, laba alternatīva ir mākslīgie augie. Daži no mūsdienās pieejamajiem variantiem izskatās gandrīz kā īsti. Tikai jāatcerās laiku pa laikam noslaucīt putekļus no to lapām.

Vari savā ofisā ieviest arī ūdens pudeli, kas palīdzēs atcerēties padzerties gan tev, gan arī kalpos par atgādinājumu paliet darba istabas augus. Jā, arī mājās ūdens pudele var būt noderīga. Par to vairāk mūsu rakstā ŪDENS PUDELE VAJADZĪGA ARĪ MĀJĀS.

Izvēlies skaistu un funkcionālu darba galdu

labs darba galds ofisā

Labs darba galds ir jebkura mājas ofisa centrālais punkts. Pirms tā izvēles iesakām doties pašam uz vietas un galdu izmēģināt. Sākot jau ar tā augstumu un platumu, līdz pat papildus ekstrām – atvilktnēm, paaugstinājumiem utt.

Ir svarīgi nebaidīties investēt labā un tev piemērotā galdā, jo galu galā tieši tur tu pavadīsi lielu daļu no savas dienas.

Turklāt piedāvājumā esošo variantu ir tik daudz, ka tev nevajadzēs izvēlēties tikai vienu – skaistumu vai funkcionalitāti. Ir pat dažādi galdu modeļi, kuriem ir regulējams galda augstums. Pie tā var strādāt arī stāvus, kas daudziem ir pieņemams variants pēc nosēdetas lielākās dienas daļas. 

Ieguldi ērtā ofisa krēslā

Kā iekārtot savu darba istabu

Labs darba istabas krēsls nav tikai skaists – tas ir arī ērts un ar labu atbalstu, lai tajā varētu pavadīt visu dienu. Ergonomiska krēsla izvēle būtu vislabākais variants, ko izvēlēties savas darba istabas iekārtošanai. 

Arī tas, protams, ir process, kurā jāieguldās. Būs jābrauc uz veikaliem klātienē un jāizmēģina vairāki krēsli, līdz tiks atrasts labs un piemērots produkts tieši tavai labsajūtai un efektivitātei.

Ja tu vairumu dienas pavadi sēžot, ir ļoti svarīgi, lai tavs krēsls spētu pareizi balstīt muguru. Komforts un šajā gadījumā arī veselība ir faktori, kuru dēļ noteikti ir vērts ieguldīt vairāk līdzekļu. Laika gaitā tas bez šaubām apmaksāsies.

Ja tev patika šie padomi par to, kā iekārtot savu darba istabu, noteikti ieskaties arī rakstā Ieteikumi telpas iekārtošanai par vēl citiem noderīgiem ieteikumiem.