vīriešu smaržas

Kādas vīriešu smaržas izvēlēties?

Mums katram ir gribējies atrast savas tās vienīgās smaržas, kas visiem asociējas ar mums. Tomēr sākumā ir dažas pavisam praktiskas lietas, kas ir jāzina. Smaržas, protams, nav raķešu zinātne, taču ir lietas, kas atvieglo to atrašanu. Ja tu meklē labas vīriešu smaržas sev pašam vai tev zināmam vīrietim, tad tev noderēs mūsu padomi.

Šajā rakstā esam apkopojuši 5 noderīgus padomus par to, kā atrast labas vīriešu smaržas, kas kalpos par lielisku dāvanu svētkos.

1. Izpēti pieejamās aromātu notis

Kad runājam par smaržām (un vīnu), nereti nākas dzirdēt vārdu notis. Tas liek domāt par to, ka katram aromātam ir savas specifiskās smaržu notis, uz ko konkrētais aromāts balstās. Tieši tā aŗī ir ar smaržu izvēli. Zinot aromāta galvenās notis, varēsi tās piesaistīt konkrētam noskaņojumam vai noskaņai, ko vēlies izdalīt. 

Protams, dažas aromātu notis dažādiem cilvēkiem nozīmē dažādas lietas. Taču pārzinot dažādu aromātu notis, joprojām būs viegli atrast universāli patīkamu smaržu, kas tev it īpaši piestāvēs un patiks.

Piemēram, ja vēlies sajust mieru, šo sajūtu var radīt, atceroties mammas cepumu smaržu. Tādos gadījumos pievilcīga varētu būt tāda nots kā tonkas pupiņas vai vaniļa. 

vīriešu smaržas kā izvēlēties

2. Izproti smaržu sezonalitāti

Ir dzirdēts, ka vīriešu smaržu ekspertiem parasti ir 3 vai 4 smaržas, kas tiek rotētas balstoties uz sezonu, gada laiku. Tāda veidā tike veidota pareizā noskaņa gan pašam, gan arī apkārtējiem. Galu galā smaržas ir svarīga izvēle ne tikai tevis paša dēļ, jo to vislabāk jutīs tieši cilvēki tev blakus un apkārt.

Vīriešu smaržas, kas darbojas ziemas aromātos (sildoša tabaka, āda vai garšvielas), atšķiras no labākajiem vasaras aromātiem (zaļās un ūdens notis dominē), tāpat arī rudens (pačūlijas, muskusa un vaniļas) un pavasara (ziedu vai citrusaugļu) aromātam. Varbūt ziemā labākais aromāts ir smaržot kā karsta kafijas krūze, bet vasarā tas būs par daudz. 

Jā, daudzi no šiem aromātiem strādā labi visu gadu vai vismaz pusi gada. Taču ilgtermiņā tu tāpat tērē ne mazāk naudas, uzturot dažas smaržu pudelītes vienlaicīgi. Tādā veidā vismaz katram aromātam tiek piešķirta sezonalitāte.

3. Nebaidies pajautāt par kāda smaržām

Tāpat kā tu ikdienā noteikti izmanto aplikāciju Shazam, lai atrastu nepazīstamu, bet patīkamu dziesmu, tev vajadzētu pajautāt cilvēkiem, kādu smaržu viņi valkā, kad vien tev tā patiešām patīk. Galu galā viņi valkā šo smaržu šī iemesla dēļ. Varbūt ne gluži tāpēc, lai viņiemvisi par to jautātu, bet lai apkārtējie cilvēki to izbaudītu.

Kad būsi uzzinājis, kuri aromāti tev patīk, vari tiem pievienot nosaukumus, vari izpētīt katru no tiem. Tad arī noskaidrosi, kāpēc tev konkrētais aromāts patīk un kā atrast ko ļoti līdzīgu arī savam pirkumam un ikdienas papildināšanai.

vīriešu smaržas dāvana

4. Pārzini klasikas

Ja zini labākās klasiskās smaržas, tad tev ir pamats, no kura izvēlēties savu. Tad tev ir arī lielisks aromātu saraksts, no kuriem izvēlēties tieši sev atbilstošāko. Zināt klasikas vienmēr ir labi, jo par tam noteikti zina arī daudzi tev apkārt.

Tomēr atceries, ka līdz ar klasiku nāk liela popularitāte un pieprasījums. Ja izvēlies masu tirgus aromātu, tu riskē smaržot kā divi citi vīrieši tavā birojā. Pluss ir tas, ka tu valkā kaut ko “drošu” tādā nozīmē, ka tas patiks lielākajai daļai cilvēku, un tas, iespējams, neizteiks sevi pārāk skaļi. 

Tomēr daži cilvēki dod priekšroku pretējam un vēlas, lai viņiem būtu raksturīga smarža (labi, vismaz savā sociālajā lokā). Tāpēc vislabāk ir iedvesmoties no klasikas, tomēr izvēlēties ko tev raksturīgāku.

Lieliskas klasikas atradīsi rakstā Best man fragnace in the world.

5. Apzinies savu vīriešu smaržu motīvu

Un visbeidzot, ir vērts apdomāt, kāds ir tavs galamērķis ar īpašu smaržu? Kāda ir tava personība vai kādu alter ego tu vēlies projicēt? Kā tas iespaidos tavus kolēģus, otro pusīti, labākos draugus? 

Viņi visi saistīs šo smaržu ar tevi, tāpēc ir jāatrod kaut kas, kas patiešām ir piemērots tam, ko tu tur ievieto. Atkal, tas ir arguments tam, ka, iespējams, ir arī vairāk nekā viena smarža, lai tu varētu vienādi un atbilstoši izteikt šīs dažādās tavas puses.

Atceries, ka smaržas ir lieliska Dāvana vīrietim, ko uzdāvināt kādos īpašos svētkos. It īpaši tagad, kad jau labi zini, kādas vīriešu smaržas izvēlēties tieši viņam.

Ieskaties arī citos mūsu ar gaumi saistītajos rakstos, piemēram, Šarmantas dāvanas draudzenei vai Ūdens pudele mājai – kādu izvēlēties.

Lai izdodas iepriecināt!